Giant Eagle Weekly Ad Deals | 9/27-10/3/2012

by Jennifer on September 26, 2012 · 0 comments

giant eagle deals sale coupons Here is a list of the best deals that I see this week at Giant Eagle. Please note that coupons up to $0.99/ea are doubled at my store. Be sure to check your local ad to confirm deals and the coupon doubling policy in your area.

NOTE: Find more information about shopping at Giant Eagle, including information about eCoupons and Giant Eagle Monthly/Catalina deals on my Giant Eagle Resources/FAQs page here.

GROCERY DEALS

Totino’s Pizza Rolls – $1/ea
Use $0.75/3 Totino’s Rolls Snacks
Use $0.75/3 Totino’s Pizza Rolls 09/09/2012 RP Insert (exp 12/01/2012)
Use $0.35/1 Totino’s Pizza Rolls 09/09/2012 SS Insert (exp 12/01/2012)
Use $0.75/3 Totino’s Pizza Rolls e-Offers
Final Price = $0.30-$0.50/ea

Eggo Waffles – $2/ea
Use $1/2 Kellogg’s Eggo Products 08/05/2012 RP Insert (exp 09/30/2012)
Final Price = $1.50/ea

Kellogg’s Cereal or Pop Tarts – $2/ea
Use $1/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops or Froot Loops Cereals, 8.7 oz+
Use $0.70/1 Kellogg’s Pop-Tarts Confetti Cupcake Toaster Pastries
Use $1/3 Kellogg’s Corn Flakes, Crispix or FiberPlus Cereals
Use $1/2 Kellogg’s Raisin Bran, Crunchy Nut or Smart Start Cereals
Use $0.70/1 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats Touch of Fruit in the Middle Raspberry Cereal
Use $1/2 Kellogg’s Rice Krispies Cereals
Use $1/2 Kellogg’s Frosted Mini-Wheat
Use $1/2 Kellogg’s Cereals
Use $0.50/1 Kellogg’s Frosted Flakes Cereal
Use $1/3 Kellogg’s Poptarts or Poptart Mini Crisps, 6 ct+ 08/26/2012 RP Insert (exp 10/07/2012)
Use $1/2 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats, 14.5oz+ 08/26/2012 RP Insert (exp 10/07/2012)
Use $1/2 Kellogg’s Special K Cereals, 11.4 oz +
Use $1/3 Kellogg’s Cereal e-Offers
Use $1/2 Kellogg’s Cereal e-Offers
Final Price = $0.40-$1.67/ea

Dannon Oikos Greek Yogurt – $1/ea
Use $1/2 Dannon Oikos Cups, 5.3 oz
Use $0.50/3 Dannon Oikos, 5.3 oz cups or $0.50/1 Oikos Multipack 08/12/2012 SS Insert (exp 09/30/2012)
Final Price = $0.50-$0.67/ea

Land O’ Lakes Butter Quarters or Half Sticks – $2.50/ea

Pepsi Products (12 pk cans) – $3/ea when you buy 4, less quantities are $4/ea

Boston Market Home Style Meals – $3/ea

Hot or Lean Pockets or SuperPretzel – $2/ea
Use $1/3 Lean Pockets Pretzel Bread Varieties
Use $0.50/1 SuperPretzel Sweet Cinnamon Pretzel 09/25/2012 All You, OCTOBER 2012 (exp 10/31/2012)
Use $0.50/1 Superpretzel Soft Pretzel Item 08/12/2012 RP Insert (exp 09/29/2012)
Use $1/2 Superpretzel 09/30/2012 RP Insert (exp 10/20/2012)
Final Price = $1-$1.67/ea

Edy’s Grand Ice Cream Cups – $1/ea

Ore Ida Extra Crispy Easy Fries – $1/ea
Use $1/3 Ore-Ida Products 08/19/2012 SS Insert (exp 09/30/2012)
Final Price = $0.67/ea

Campbell’s SpaghettiOs – $1/ea
Use $0.40/2 Campbell’s Spaghettio’s 09/09/2012 SS Insert (exp 10/21/2012)
Use $0.40/3 Campbell’s Spaghettio’s 09/09/2012 SS Insert (exp 10/21/2012)
Use $0.50/5 Campbell’s Spaghettio’s Pastas
Final Price = $0.60-$0.80/ea

Redpack Tomatoes – $1/ea
Use $0.55/3 Red Pack Tomatoes, 14.5 oz
Final Price = $0.64/ea

Daisy Brand Cottage Cheese (24 oz) – $3/ea
Use $0.55/1 Daisy Brand Cottage Cheese, pg. 191 09/20/2012 Good Housekeeping, OCTOBER 2012 (exp 12/31/2012)
Use $0.45/1 Daisy Cottage Cheese, pg. 64 – 65 08/18/2012 Whole Living, September 2012 (exp 11/30/2012)
Use $0.45/1 Daisy Cottage Cheese 08/12/2012 SS Insert (exp 10/06/2012)
Final Price = $1.90-$2.10/ea

Chex or Bugles Snack Mix – $2/ea
Use $0.50/1 Bugles Corn Snacks, Chex Mix Pillsbury Baguette Chips, or Gardetto’s Snack Mix, 4.5 oz+
Use $0.50/2 General Mills Bugles or Chex Mix, Pillsbury Baguette Chips, or Gardetto’s Snack Mix Bags 09/23/2012 SS Insert (exp 11/17/2012)
Use $0.50/2 Chex Mix, 4.5 oz or 100 Calorie Snack 09/09/2012 SS Insert (exp 11/03/2012)
Final Price = $1-$1.50/ea

Keebler or Famous Amos Mini Bag Cookies – $2/ea
Use $0.70/1 Keebler Cinnamon Roll Cookies
Final Price = $0.60/ea

Balance Bars – $1/ea
Use $1.10/3 Balance Bar Singles
Final Price = $0.64/ea

Good ‘n Natural Bars – $1/ea

Jimmy Dean Rolls, Pre-Cooked Sausage or Crumbles – $3/ea
Use $0.55/1 Jimmy Dean, any product 08/26/2012 RP Insert (exp 09/30/2012)
Use $1/2 Jimmy Dean 08/26/2012 RP Insert (exp 09/30/2012)
Final Price = $1.90-$2.50/ea

Eckrich Polska Kielbasa or Smoked Sausage – $3/ea
Use $0.55/1 Eckrich Smoked Sausage
Final Price = $1.90/ea

Gatorade, Prime or Recover – B1G1

Nabisco Ritz, Toasted Chips or Nilla Wafers – $2.50/ea
Use $0.75/2 Nabisco, cookies or crackers, 4.05-27.5oz 08/05/2012 SS Insert (exp 10/05/2012)
Final Price = $1.75/ea

Emerald Dry Roasted Peanuts – $2.99/ea
Use $0.50/1 Emerald Nuts or Breakfast On The Go 09/09/2012 RP Insert (exp 10/21/2012)
Final Price = $1.99/ea

Keebler Saltines, Sandwich Crackers or Sunshine Cheez-Its – $1.99/ea
Use $1/2 Keebler Crackers
Final Price = $1.49/ea

Little Debbie Snack Cakes – $1.50/ea

Shearer’s Kettle Chips – $2/ea

Kashi Bars or Cereal – $3/ea
Get 1 FREE Chobani Greek Yogurt when you buy 2
Use $1/3 Kashi Cereal or Snack Bars
Use $1.50/1 Kashi Layered Granola Bars
Use $0.50/1 Kashi Soft’n Chewy Banana Chocolate Chip Bar, Soft Baked Squares or Honey Sunshine Cereal, 7 oz+
Final Price = $1.50-$2.67/ea

General Mills Cereal – $2.50/ea
Use $0.50/1 General Mills Cookie Crisp Cereal
Use $0.50/1 General Mills Cheerios, regular 09/23/2012 SS Insert (exp 11/03/2012)
Use $1/3 General Mills Cereal 09/09/2012 SS Insert (exp 10/20/2012)
Use $0.50/1 General Mills Cheerios e-Offers
use $0.50/1 Lucky Charms Cereal e-Offers
Final Price = $1.50-$2.17/ea

Del Monte Fruit Cups – $2/ea when you buy 5, less quantities are $2.50/ea
Use $1/2 Del Monte Fruit Cup Snacks, any 4-pack 08/12/2012 RP Insert (exp 10/07/2012)
Final Price = $1.60/ea wyb 5

Northland Cranberry Juice – B1G1
Use $0.55/1 Northland Bottle 100% Juice Blends, 64 oz

Betty Crocker Fruit Snacks – $2/ea
Use $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By the Foot, Fruit Gushers, or Roll-Ups
Use $0.75/2 Betty Crocker Fruit Snacks 08/05/2012 GM Insert (exp 09/29/2012)
Use $0.50/2 Betty Crocker Fruit Snacks e-Offers
Final Price = $1.25-$1.75/ea

General Mills Chex Cereal – $3/ea
Use $1/3 General Mills Cereal 09/09/2012 SS Insert (exp 10/20/2012)
Final Price = $2.67/ea

Fiber One 90 Calorie Bars or Nature Valley Granola Thins – $3/ea
Use $0.50/1 Fiber One 90 Calorie Brownies
Use $0.40/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies
Use $0.50/1 Fiber One 90 Calorie Brownies 09/16/2012 SS Insert (exp 11/10/2012)
Use $0.50/1 Fiber One Chewy Bars 08/05/2012 GM Insert (exp 09/29/2012)
Use $0.50/1 Fiber One 90 Calorie Brownies 08/26/2012 SS Inset (exp 10/20/2012)
Use $0.50/2 Nature Valley Granola Bars OR Granola Thins, 5 ct+ bars
Use $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, 5 ct or Granola Thins 09/09/2012 SS Insert (exp 11/03/2012)
Use $1/2 Nature Valley Granola Bars OR Granola Thins, 5 ct+ bars
Use $0.50/2 Nature Valley Granola Thins e-Offers
Use $0.50/1 Fiber One 90 Calorie Brownies e-Offers
Final Price = $2-$2.75/ea

Lay’s Regular or Baked Potato Chips or Rold Gold Pretzels – $3/ea
Use $1/2 Frito-Lay Lay’s Chips, 10 oz+ AND Dip, 14 oz+ 09/30/2012 Pepsico~ Moments to Save Insert (exp 10/20/2012)
Final Price = $2.50/ea

Frito Lay Stax – $1.25/ea
Use $0.55/3 Frito-Lay Lay’s Stax, 5 oz+ 09/30/2012 Pepsico~ Moments to Save Insert (exp 10/20/2012)
Final Price = $0.88/ea

Lipton Iced Tea (6 or 12 pk) – $5/ea
Use $1/2 Lipton Iced Tea, 16.9 oz bottles, 12 pk OR Pure Leaf, 18.5 oz bottles, 6 pk 09/30/2012 Pepsico~ Moments to Save Insert (exp 10/20/2012)
Final Price = $4.50/ea

Quaker Real Medleys Oatmeal Cups – $1.50/ea
Use $0.50/1 Quaker Real Medleys
Final Price = $0.50/ea

Quaker Oatmeal – $2.50/ea
Use $1/2 Quaker Instant Oatmeal, standard oatmeal or Real Medleys 09/30/2012 Pepsico~ Moments to Save Insert (exp 10/20/2012)
Final Price = $2/ea

Progresso Light or Reduced Sodium Soup – $1.25/ea
Use $1.25/4 Progresso Light Soup
Use $1/4 Progresso Soup Cans 09/09/2012 SS Insert (exp 11/03/2012)
Final Price = $0.94-$1/ea

Bush’s Baked Beans or Grillin’ Beans – $1.79/ea

Campbell’s 100% Healthy Request Soup – 33% off
Use $1/3 Campbell’s Healthy Request Soups
Use $1/3 Campbell’s Healthy Request Soups

Newman’s Own Salad Dressing – $3.50/ea
Use $0.50/1 Newman’s Own Salad Dressing 09/16/2012 RP Insert (exp 10/27/2012)
Use $1/2 Newman’s Own Salad Dressing 09/16/2012 RP Insert (exp 10/27/2012)
Final Price = $2.50-$3/ea

Tyson Canned Chicken Breast – $3/ea

Betty Crocker Mac& Cheese – $0.88/ea

Knorr Homestyle Stock – $2.99/ea
Use $1/2 Knorr Homestyle Stocks
Use $0.65/1 Knorr Homestyle Stocks
Use $1/1 Knorr Homestyle Stock 09/25/2012 All You, OCTOBER 2012 (exp 10/31/2012)
Final Price = $1.69-$2.49/ea

Smucker’s Grape Jam or Jelly (32 oz) – $2/ea
Use $0.50/1 Smucker’s Fruit Spread, watch video
Final Price = $1/ea

Mrs. Butterworth’s Complete Pancake Mix or Syrup – $2.50/ea

Bigelow Tea (18-20 ct) – $2/ea when you buy 4, less quantities are $2.50/ea

Quaker Rice Snacks or True Delights – $1.66/ea
Use $1/2 Quaker Products 09/25/2012 All You, OCTOBER 2012 (exp 10/31/2012)
Final Price = $1.16/ea

Emerald Breakfast On The Go! – $2.50/ea
Use $0.50/1 Emerald Breakfast On The Go Product
Use $0.50/1 Emerald Nuts or Breakfast On The Go 09/09/2012 RP Insert (exp 10/21/2012)
Use $1/1 Emerald Breakfast On The Go Product, 7.5 oz+
Final Price = $1.50/ea

Carnation Evaporated Milk – $1.50/ea
Use $0.50/2 Nestle Carnation Evaporated Milk, cans, 12 oz 09/30/2012 RP Insert (exp 12/31/2012)
Use $0.50/2 Nestle Carnation Evaporated Milk , 12 oz
Final Price = $1/ea

Betty Crocker Supermoist Cake Mix or Brownie Mix – $1.25/ea

Betty Crocker Ready to Spread Frosting – $1.50/ea
Use $0.75/2 Betty Crocker Ready to Spread Frosting, Cookie Mix, Supreme Brownie Mix, Dessert Bar or Muffin Mix 08/05/2012 GM Insert (exp 09/29/2012)
Final Price = $0.75/ea

Bob Evans Rolls, Links or Patties – $3/ea

Oscar Mayer Meat Bologna – B1G1

Johnsonville Chicken, Fresh or Smoked Sausage Links – $3.99/ea
Use $1/2 Johnsonville Smoked and Cooked Sausages
Use $1/1 Johnsonville Chicken Sausage, pg. 155 09/25/2012 Better Homes & Gardens, OCTOBER 2012 (exp 02/28/2013)
Use $1/1 Johnsonville Chicken Sausage, pg. 5 09/01/2012 Everyday with Rachel Ray, October 2012 (exp 02/28/2013)
Use $1/1 Johsonville Pork and Chicken Sausage or Johnsonville Chicken Sausage
Final Price = $2.99-$3.49/ea

Dannon Activia (4 pk) – $2/ea

Simply Orange or 100% Juices or Gold Peak Tea – $3.50/ea

8th Continent Soy Milk – $2.50/ea
Use $2/1 8th Continent Soy Milk, 64 oz, take survey
Use $1/1 8th Continent SoyMilk, half gallon 06/03/2012 RP Insert (exp 12/31/2012)
Final Price = $0.50-$1.50/ea

Mission Tortillas – $2/ea

TruMoo Chocolate Milk (1/2 gal) – $2.50/ea

Fleischmann’s Quarters or Sleeve or Parkay Sleeve or Spray – $2/ea

Minute Maid Orange Juice or Simply Ades – $2.89/ea

Pillsbury Crescents, Sweet Rolls or Bread – $2/ea
Use $0.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls
Use $0.40/2 Pillsbury Sweet Rolls or Grands Sweet Rolls
Use $0.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls 09/09/2012 SS Insert (exp 12/01/2012)
Use $0.50/2 Pillsbury Crescent Rolls e-Offers
Final Price = $1.60-$1.75/ea

Pillsbury Ready To Bake Cookies or Rolled Pie Crust – $2.50/ea
Use $0.50/2 Pillsbury Rolled Refrigerated Pie Crusts
Use $1/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough
Use $1.10/2 Pillsbury Refrigerated Cookie Dough
Use $0.75/2 Pillsbury Pie Crust e-Offers
Use $1/2 Pillsbury Cookie Dough e-Offers
Final Price = $1.75-$2/ea

Stouffer’s French Bread Pizza – $2.50/ea
Use $1/2 Stouffer’s Entree, single serve, 21 oz 09/09/2012 RP Insert (exp 12/31/2012)
Final Price = $2/ea

MorningStar Meatless Products – $3.50/ea when you buy 2, less quantities are $4/ea
Use $1/2 MorningStar Farms Veggie Food Products
Use $0.75/1 MorningStar Veggie Foods 08/05/2012 RP Insert (exp 09/30/2012)
Use $1/2 MorningStar Farm Products e-Offers
Final Price = $2-$3/ea wyb 2

Aunt Jemima Waffles, Pancakes, French Toast or Lender’s Bagels – B1G1

Green Giant Seasoned Steamers, Valley Fresh Steamers or Just for One – $2/ea
Use $0.75/2 Green Giant Frozen Bagged Vegetables, 19-24 oz
Use $0.75/1 Green Giant Seasoned Steamers
Use $0.75/1 Green Giant Seasoned Steamers (IE)
Use $0.50/1 Green Giant Seasoned Steamers
Final Price = $0.50-$1.50/ea

Hanover Gold or Silver Line Vegetables – $1.75/ea

Luigi’s Italian Ice – B1G1
Use $0.75/2 Luigi’s Real Italian Ices 07/22/2012 RP Insert (exp 09/30/2012)

Jimmy Dean Breakfasts Bowls – $2.75/ea
Use $0.55/1 Jimmy Dean, any product 08/26/2012 RP Insert (exp 09/30/2012)
Use $1/2 Jimmy Dean 08/26/2012 RP Insert (exp 09/30/2012)
Final Price = $1.65-$2.25/ea

Alexia Potatoes or Bread or Nathan’s Fries or Onion Rings – $3.50/ea
Use $0.55/1 Alexia Frozen Items, any variety 09/16/2012 SS Insert (exp 10/28/2012)
Use $1/2 Alexia Frozen Items, any variety 09/16/2012 SS Insert (exp 10/28/2012)
Use $1/1 Alexia Frozen Product
Final Price = $2.40-$3/ea

Magnum Ice Cream Bars – $3/ea
Use $1/1 Magnum Ice Cream Bar, 3 pk
Final Price = $2/ea

Izze Sparkling Water (4 pk) – $4.50/ea
Use $1/1 IZZE or IZZE Esque, 4 pk, any variety
Final Price = $3.50/ea

Amy’s Burritos or Pocket Sandwiches – $4.49/ea

Nature’s Path Cereal or Bars – $3/ea
Use $0.50/1 Nature’s Path Organic Crunchy Granola Bars
Use $0.50/1 Nature’s Path Granola Bar
Final Price = $2/ea

Clif, Luna, Mojo or Builder Bars – $1/ea

PERSONAL CARE

Carefree Liners (36-54 ct) or Stayfree Pads (14-24 ct) – $2/ea
Use $0.50/1 Carefree Product
Use $0.50/1 Carefree 08/26/2012 SS Insert (exp 10/15/2012)
Use $2/1 Stayfree 08/26/2012 SS Insert (exp 10/15/2012)
Use $0.50/1 Stayfree Product
Final Price = FREE-$1/ea

Suave Body Wash, Shampoo or Conditioner – $1/ea
Use B1G1 Suave Professionals Styling Product WYB Shampoo AND Conditioner 09/30/2012 RP Insert (exp 10/28/2012)
Use $0.50/2 Suave Professionals Shampoo or Conditioner Products, excludes trial and travel sizes
Final Price = $0.50/ea

Get $0.20 BONUS FuelPerks when you buy $30 of the following products in a single transaction.

DayQuil, NyQuil, Sinex or Nature’s Fusion – $6.88/ea

Prilosec OTC (42 ct) – $23.99/ea
Use $1/1 Prilosec OTC Product, no restriction, exclude trial/travel 09/30/2012 P&G Insert (exp 10/31/2012)
Final Price = $22.99/ea

Pepto-Bismol – $3.49/ea

ZzzQuil Nighttime Sleep Aid – $6.99/ea
Use $1/1 ZZZQuil, exclude trial/travel 09/30/2012 P&G Insert (exp 10/31/2012)
Final Price = $5.99/ea

Halls Cough Drops (17-30 ct) – $1.50/ea
Use $1/2 Halls Drops, 17ct+ 09/16/2012 SS Insert (exp 11/10/2012)
Final Price = $1/ea

Crest Toothpaste or Oral-B Advantage Plus Toothbrushes or Floss (27-55 yd) – $2/ea
Use $0.50/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel, 4 oz+, exclude trial/travel 09/30/2012 P&G Insert (exp 10/31/2012)
Use $0.50/1 Crest Toothpaste or Liquid Gel, 4.0 oz+ 08/26/2012 P&G Insert (exp 09/30/2012)
Use $0.50/1 Oral B Glide Floss, 35 m+ or Pics, 30 ct+, exclude trial/travel 09/30/2012 P&G Insert (exp 10/31/2012)
Final Price = $1/ea

Get $3 off your next purchase when you buy 4 of the following products in a single transaction.

Dove Body Wash – $5.99/ea
Use $2/1 Dove Body Wash, 18 oz+ 09/30/2012 RP Insert (exp 10/28/2012)
Use $1/1 Dove Body Wash or Beauty Bar (IE), 16 oz+ wash or 2 ct+ bar
Final Price = $3.99-$4.99/ea

Dove Bar Soap (6 ct) – $6.99/ea
Use $1/1 Dove Body Wash or Beauty Bar (IE), 16 oz+ wash or 2 ct+ bar
Final Price = $5.99/ea

Lever 2000 Body Wash or Bar Soap (6 ct) or Dove Men’s Body Wash – $3.50/ea
Use $2/1 Dove Men+Care Body & Face Wash, 13 oz+ or Active Clean Shower Tool 09/30/2012 RP Insert (exp 10/28/2012)
Use $1.50/2 Dove Men+Care Body & Face Bar AND Beauty Bar, 6 bar pk+
Use $1/1 Lever 2000 Bar Soap or Body Wash, 6 Bar+, 18 oz+ Body Wash
Final Price = $1.50-$2.75/ea

Dove Shampoo, Conditioner or Styling – $3.50/ea
Use $0.25/1 Dove Hair Care products 09/30/2012 RP Insert (exp 10/28/2012)
Use $1.50/2 Dove Hair Conditioners, excludes travel and trial sizes
Use $1/1 Dove Hair Style+Care Product, excludes trial size
Final Price = $2.50-$3/ea

Vaseline Intensive Care Lotion – $4.99/ea
Use $2/1 Vaseline Lotion, including Men, 20.3 oz+ 09/30/2012 RP Insert (exp 10/28/2012)
Final Price = $2.99/ea

Degree or Dove Premium Deodorant – $3.50/ea
Use $1/1 Dove Clear Tone Deodorant
Use $2/1 Dove Clinical Deodorant
Use $0.75/1 Dove Go Sleeveless, ClearTone, Go Fresh or Clinical Protection Antiperspirant / Deodorant 09/30/2012 RP Insert (exp 10/28/2012)
Final Price = $1.50-$2.50/ea

Degree or Dove Invisible Solid Deodorant – $2.50/ea
Use $1/1 Dove Clear Tone Deodorant
Final Price = $1.50/ea

Tena Pads (30-42 ct), Underwear (16 or 18 ct) or Guards (48 ct) – $11/ea
Get a $0.15 BONUS FuelPerks when you buy 2 in a single transaction.
Use $1/1 Tena 06/24/2012 SS Insert (exp 09/30/2012)
Use $1/1 Tena Pad or Pantiliner 06/24/2012 SS Insert (exp 09/30/2012)
Use $1/1 Tena Product
Final Price = $10/ea

HOUSEHOLD

Angel Soft Bath Tissue (4 rl) or Sparkle Paper Towels (1 rl) – $1/ea

all Liquid Laundry Detergent (56 or 64 ld) or Mighty Pacs (48 ld) – $5.99/ea
Use $2/2 All Laundry Detergent, liquid, powder or mighty pacs, 24+ loads 09/30/2012 RP Insert (exp 11/11/2012)
Use $1/1 All Laundry Detergent, mighty pacs, 24+ loads 09/30/2012 RP Insert (exp 11/11/2012)
Use $0.75/1 All Laundry Detergent, 24 load+
Final Price = $4.49-$4.99/ea

Bounty Quilted Napkins (50 ct) or Paper Towels (1 rl) – $1/ea
Use $0.25/1 Bounty Towels or Napkins, exclude trial/travel 09/30/2012 P&G Insert (exp 10/31/2012)
Use $0.25/1 Bounty Napkins, exclude trial/travel 09/30/2012 P&G Insert (exp 10/31/2012)
Use $0.25/1 Bounty Towels or Napkins 08/26/2012 P&G Insert (exp 09/30/2012)
Final Price = $0.50/ea

Chapstick Lip Balm – $1/ea

Softsoap Liquid Hand Soap – $1/ea

Renuzit Adjustable Air Fresheners – $1/ea
Use $0.50/1 Renuzit Tempting Indulgences Adjustable Air Freshener
Final Price = FREE

Scott Paper Towels (6 rl) – $4.99/ea
Use $0.75/1 Scott Towels, 6 ct 09/25/2012 All You, OCTOBER 2012 (exp 10/31/2012)
Use $0.75/4+ Scott Towels 09/16/2012 SS Insert (exp 10/21/2012)
Final Price = $3.49/ea

Hefty One Zip Freezer or Storage Bags (12-40 ct) – $3/ea
Use $0.55/1 Hefty Slider Bags
Use $1/2 Hefty Slider Bags 07/29/2012 RP Insert (exp 10/31/2012)
Use $0.55/1 Hefty Slider Bags
Final Price = $1.90-$2.50/ea

Palmolive Dish Liquid – $2/ea
Use $0.50/1 Palmolive Fresh Infusions, 16 oz
Use $0.50/1 Palmolive Fresh Infusions, 16 oz 09/04/2012 All You, September 2012 (exp 10/31/2012)
Use $1/1 Palmolive Fresh Infusion, 16 oz 09/23/2012 SS Insert (exp 10/13/2012)
Final Price = $1/ea

Reynolds Aluminum Foil (35-75 ft) or Pan Lining Paper (30 ft) – $3/ea
Use $1/1 Reynolds Wrap Foil, 35 sq ft+, excluding Wrappers Foil Sheets 08/19/2012 SS Insert (exp 09/30/2012)
Use $1/1 Reynolds Pan Lining Paper
Final Price = $2/ea

Rachael Ray Nutrish Dry Dog Food (14 lb) – $16.49/ea
Use $3/1 Rachael Ray Nutrish or Healthy Weight Food for Dogs, 6 lb+
Final Price = $13.49/ea

What did I miss? Please feel free to leave a comment sharing any deals you find at Giant Eagle this week!


If you find this information useful, please consider subscribing to my RSS feed or email newsletter. Also, be sure to check out Stretching a Buck on Facebook. Thanks for visiting! Note: This post may contain affiliate links. View my disclosure policy here.


{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Previous post:

Next post: